Sözcü Plus Giriş

Şirketten yapılan yazılı açıklamada “Türkiye ekibine ev sahipliği yapması planlanan ofis, 2021 yılının ikinci yarısında kapılarını açacak ve yeni istihdam olanaklarını beraberinde getirecek” denildi.

Netflix’in kurucusu ve eş CEO’su Reed Hastings “Türkiye’ye yönelik bağlılığımızı net bir şekilde ortaya koyan bu karar, dünyanın dört bir yanında keyifle izlenecek daha fazla Türk yapımı üretmemize katkı sağlayacak. Türkiye’deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm paydaşlarımıza destekleri için teşekkür ederiz” dedi.

Netflix’in kurucusu ve eş CEO’su Reed Hastings / Fotoğraf: Reuters

EYLÜL 2019’DA LİSANS İÇİN BAŞVURMUŞTU

Geçen yıl ağustos ayında yayınlanan yönetmelikle internet üzerinden yayın yapan platformlara RTÜK’ten lisans alma şartı getirilmişti. Netflix de bu yönetmelik kapsamında Eylül 2019’da RTÜK’e lisans için başvuru yapmıştı.

Yapılan bu başvuru Kasım 2020’de onaylanarak Netflix’e gerekli lisanslar verildi. Lisans ile RTÜK internet üzerinden yayın yapan platformların kataloglarında yer alan içerikler üzerinde de denetim hakkına sahip oldu.

RTÜK son olarak Netflix’te yayınlanan “Cuties” filminin Türkiye kataloğundan çıkarılması gerektiğine karar vermişti.

İlginizi ÇekebilirDevler savaşı Türkiye'ye sıçradı: Netflix vs. Amazon PrimeDevler savaşı Türkiye'ye sıçradı: Netflix vs. Amazon Prime İlginizi ÇekebilirSosyal medya platformlarına 10'ar milyon TL cezaSosyal medya platformlarına 10'ar milyon TL ceza
Yayınlanma Tarihi:11:38,