Sözcü Plus Giriş

Berat Albayrak’ın istifası sonrası bakanlığın Twitter hesabına bir süre ulaşılamadı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın sosyal medya hesabından yapılan ‘istifa ettim’ açıklamasının ardından dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Güncellenme: 02:02, 09/11/2020
Berat Albayrak’ın istifası sonrası bakanlığın Twitter hesabına bir süre ulaşılamadı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın akşam saatlerinde gelen istifa açıklaması, sadece Instagram hesabı üstünden görsel olarak paylaşırken, Twitter adresinin ise aynı saatlerde kapatıldığı görüldü. Resmi Facebook adresinde ise bir paylaşım yapılmadı.

Duyurunun sadece Berat Albayrak'ın Instagram hesabından gerçekleşmesi ve Twitter hesabının askıya alınması ‘acaba hesapları ele mi geçirildi' sorusuna neden oldu.

İstifaya ilişkin soru işaretlerinin arttığı sırada Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabında son aylara ait bütün gönderiler silindi. Hesapta sadece 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamasına dair paylaşım kaldı.

NORMALE DÖNDÜ

Bu gelişmeden bir kaç saat sonra ise bakanlığın sitesi yeniden normale döndü ve eski paylaşımlar görünmeye başladı.

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Bakan Berat Albayrak istifa ettiğini duyurduSon dakika... Bakan Berat Albayrak istifa ettiğini duyurdu İlginizi ÇekebilirSon dakika... Albayrak'ın istifasına siyasilerden ilk tepkiSon dakika... Albayrak'ın istifasına siyasilerden ilk tepki
Yayınlanma Tarihi:20:51,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more