Sözcü Plus Giriş

Binler Dolmabahçe’ye akın etti

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 82'nci yıl dönümünde hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı'nda anıldı. Binlerce vatandaş sabahın erken saatlerinde bayraklarıyla Dolmabahçe'ye akın etti. 

Güncellenme: 10:35, 10/11/2020
Binler Dolmabahçe’ye akın etti

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 82’nci yıl dönümünde Türkiye'nin birçok noktasında gerçekleştirilen etkinlikler ve saygı duruşlarıyla anıldı. Saatler tam 09.05’i gösterdiğinde ise hayat tüm yurtta durdu.

Foto: İHA / Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 82’nci yılında tüm yurtta anılıyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce vatandaş, ellerinde bayraklarıyla Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı’na akın etti.

Foto: İHA / Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı’na akın eden binlerce vatandaş corona tedbirleri aksatılmadan içeri alındı.

Corona virüsü tedbirleri kapsamında vatandaşların maskeli ve mesafeli olarak içeri alındığı Dolmabahçe Sarayı’nda saatler 09.05’i gösterdiğinde Atatürk’ün odasında resmi tören düzenlendi. Törenin ardından Atatürk’ün odası yeniden vatandaşların ziyaretine açıldı.

 

İlginizi ÇekebilirAtatürk'ün sesi 'Dolmabahçe Ağaçlı Yolda' yankılanacakAtatürk'ün sesi 'Dolmabahçe Ağaçlı Yolda' yankılanacak
Yayınlanma Tarihi:10:02,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more